Lastetransport: miks see lapsele hea on?

 

Lastetransport kogu oma kaasaegses mitmekesisuses suudab lahendada ühe peamise lapsevanemate probleemi: kuidas last teleri- või telefoniekraanilt eemale tirida? Rulluisud, tõukeratas või jalgratas muudavad jalutuskäigu värskes õhus lapse jaoks tõeliseks naudinguks ja samas aitavad tal areneda. Selles ülevaates räägime teile lähemalt, kuidas laste transport on kasulik ja kuidas seda õigesti valida. Lisaks leiate altpoolt lingid kõikidele veebipoe rubriikidele, kust saab Eestist osta lapsele lastejalgratta, tõukeratta, jooksuratta või rulluisud.

 

5 põhjust, miks anda oma lapsele lastetransport

Harmooniline füüsiline areng. Sõitmine jalgrattaga ja muud tüüpi laste transpordiliikidega hõlmab neid lihasrühmi, mis on kõndimisel või jooksmisel vähe töös. Seega aitab sõitmine lapsel aktiivselt areneda, tugevdab tema lihaseid, ergutab vereringet.

 

Hingamissüsteemi arendamine. Meditsiiniliste uuringute kohaselt on jalgratta, tõukeratta või muu transpordivahendiga sõitvad lapsed hingamisteede haigustele vähem vastuvõtlikud. Asi on hingamiselundkonna loomulikus treenimises sõitmise ajal, sest sellise kehalise tegevuse juures hingab laps võimalikult sügavalt.

 

Lühinägelikkuseennetamine.Sõit mis tahes tüüpi lastetranspordiga on ka harjutussilmadele, sest laps treenib aktiivselt silmalihaseid, kui ta ringi vaatab, kontrollides, ega tema teel pole takistusi.

 

Koordinatsiooni, tasakaalutunde ja tähelepanelikkuse arendamine. Tõukeratta, jalgratta või jooksurattaga sõites peab laps õppima kursilt mitte kõrvale kalduma, harmooniliselt käte, jalgade ja kehaga töötama ning ka kehaasendit pidevalt kontrollima. Kõik see aitab kaasa koordinatsiooni, peen- ja jämemotoorika, kiirustaju arendamisele ning tuleb kindlasti kasuks ka edaspidi. Näiteks tasakaaluratast enesekindlalt kasutama õppinud laps saab kaherattalise jalgrattagasõidu lihtsalt selgeks.

 

Mõtlemise ja iseseisvuse arendamine. Tõukeratta või jalgrattaga sõitmine ei ole ainult füüsiline tegevus. Transport, olgugi et mänguasi, nõuab pidevat otsustamisoskust. Kuidas valida seda tüüpi maastiku jaoks õiget kiirust? Kas sõita ringiga mööda takistusest või ületada see? Laps õpib hindama vahemaid, enda ja teiste liikumiskiirust, kohanema maastikuga, arvestama oma jõuga, omandab liikluse põhitõed ja muutub enesekindlamaks oma võimetes.

 

Lastetranspordi tüübid: mida osta oma paigalpüsimatule lapsele

Mis on parem – osta lasteratas, jooksuratas või tõukeratas? Arutame läbi laste transpordiliigid, igaühe omadused ja räägime, kuidas valida lapse vanusele vastav lastetransport.

 

• Tõukeauto

Auto, milles laps tõukab jalgadega põrandat. Sobib väikelastele, kes alles õpivad kõndima. Juhul, kui laps väsib iseseisvalt autot jalgadega lükkamast, on komplektis tavaliselt kaasas ka käepide vanematele. Sarnast disaini kasutatakse ka kõige pisematele mõeldud kolmerattalistel ratastel, et beebil oleks huvi ning vanemad saaksid aidata ja liikumist kontrollida.

 

• Jooksuratas

Jooksuratas erineb tõukerattast istme olemasolu ja jalgrattast pedaalide puudumise poolest. Siin tuleb end maapinnasttõugata kahe, mitte ühe jalaga. Seda tüüpi transpordiga saab sõita alates pooleteise-kaheaastaselt - selleks sobib kerge plastikust soodne jooksuratas ning vanemale lapsele tasub soetada sisekummiga mudel. Võrreldes jalgrattaga on jooksuratas turvalisem ja hõlpsamini juhitav: on väiksem võimalus kukkuda ja põlve murda. Jooksuratta teine ​​eelis võrreldes jalgrattaga on see, et see kaalub vähem. Ja lapsega jalutava ema või vanaema jaoks on see oluline tegur.

 

• Jalgratas

See klassikaline lastetransport on populaarne ka tänapäeval – seda enam, et nüüd on müügil tohutult erinevaid lastejalgrattaid. Velobike arendab eriti hästi lapse jala koordinatsiooni ja lihaseid, sest sõitmiseks on vaja samaaegselt nii pedaale keerutada, juhtida kui ka ümbritsvat keskkonda hinnata. See on ka hea viis laste lampjalgsuse korrigeerimiseks ja ennetamiseks, kuna pedaalide olemasolu aitab kaasa lapse mõlema jala arengule. Väga väikesele lapsele saab osta kolmerattalise ratta koos lapsevanema käepidemega- see võib asendada tavalist käru.

 

• Tõukeratas

Laps saab seda tüüpi transporti kasutada juba kaheaastaselt. Valikus on kolmerattalised ja kaherattalised tõukerattad. Mida rohkem rattaid, seda stabiilsem on konstruktsioon. Alla 4-aastastele lastele sobivad lihtsad kolme- või neljarattaliste tõukerataste mudelid. Üle 4-aastasele lapsele on võimalik osta kahe rattaga lastetõukeratas, mis võimaldab sõita kiiremini ja väledamalt ning aitab arendada ka koordinatsiooni ja sõiduoskusi. Arenenud kordinatsioonivõimega lapsele saab osta laste trikitõukeratta- umbes 6-7 aastaselt.

 

  • Rulluisud

Lapse saab rulluiskudele panna alates 4-5. eluaastast, kui koordinatsioon ja tasakaalukeskus on juba täielikult välja arenenud, et säilitada tasakaal ja manööverdamine. Lasterulluiske saab osta ka kolmeaastasele lapsele – kui ta juba füüsilise koormusega hästi toime tuleb või on selgeks saanud mõne lihtsama transpordiviisi. Laste rulluisud on head selle poolest, et treenivad väga hästi lapse lihaseid ja vastupidavust. Lisaks saab kogu perega rulluisutada – sellest võib saada suurepärane nädalavahetuse traditsioon. Tänapäeval on populaarsed spetsiaalselt lastele ja noorukitele loodud pikendatavad laste rulluisud. Nende suur pluss on see, et neil ei ole kindlat suurust – neid saab vastavalt jala kasvule suurendada. Olemas on ka rataste konfiguratsiooni muutmise võimalusega mudeleid (4 ühes reas, üks ees ja kaks taga või 2 + 2), mis annab alguses stabiilsuse.

 

  • Longboard

Seda tüüpi transport sobib ka kooli- ja eelkooliealistele lastele – kõik oleneb mudelist. Sõidutunde saab alustada alates viiendast eluaastast. Longboard on ülaltoodutestehk kõige keerulisemalt omandatav transpordiliik, kuna sellel puudub käepide, nagu näiteks tõukerattal. Kuid selline laud arendab suurepäraselt tasakaalutunnet ja annab suurepärased võimalused sõiduoskuste lihvimiseks.

 

• Hübriidjalgrattad-tõukerattad, 2-ühes-tõukerattad, 3-ühes-tõukerattad jne.

Kõige väiksematele on valikus kolmerattalisega kombineeritud tõukerattad või istme ja juhtkäepideme paigaldamise võimalusega tõukeratas täiskasvanule. See on mugav, turvaline ja sobib kõige väiksematele lastele. Samuti ei ole need mudelid tavaliselt üldse kallid.

 

Loomulikult ei piirdu lastetranspordi nimekiri ülalkirjeldatud mudelitega, mida saate Eestis osta meie kodulehelt. Siit leiate ka rulad, pedaalidega autod, elektriautod, tasakaaluliikurid, ATV-d, traktorid, laste mootorrattad.

 

Tutvuge meie poolt pakutavate jalgratastetõukeratastejooksuratasterulluisudelongbordide ja muu sõiduvahenditega

• Ergohiir.ee e-poest ostes saate kauba kätte turu parimate hindadega ja parima võimaliku ajaga
• Valisime välja kvaliteedi ja hinna poolest parimad mudelid, kõik müügis olevad mudelid olid meie poolt testitud ja uuritud.
• Toome kaupu maale ise otse tootjatelt või ametlikult edasimüüjalt, mis võimaldab pakkuda nii häid hindu kui ka stabiilseid tarneid ning pakkuda mõningaid mudeleid, mida konkurentidelt ei leia. Teised kauplused ostavad meilt ka
• Kõigile kaupadele kehtib 24-kuuline pretensiooni esitamise aeg ja õigus kaubast loobuda 14 päeva jooksul (eraisikutele)

Kas teil on raske otsustada, millist jalgratast või tõukeratast oma lapsele osta? Kasutage meie tasuta konsultatsiooni - helistades Eestis telefonil 58109787 või kirjutage info@ergohiir.ee