Kuidas valida kolmerattalist jalgratast ja tõukeratast: nõuanded vanematele

 

Nii tõukeratas kui jalgratas on lapsele ideaalne trenažöör. Noored ratturid külmetavad harvemini kui "arvutihuvilistest" eakaaslased, nende lihased saavad piisava kehalise aktiivsuse ning närvisüsteem muutub stabiilsemaks tänu regulaarsele jalutuskäikudele värskes õhus.

 

Sellised transpordiliigid võimaldavad suunata lapse tegevust konstruktiivses suunas, tugevdada luu- ja lihaskonna süsteemi ning arendada lapse ruumilist mõtlemist just selles vanuses, mil sellele vundament laotakse.

 

Selles ülevaates räägime teile, millised on laste kolmerattaliste ja tõukerataste mudelid, kuidas need erinevad ja milline mudel on teie lapsele parim.

 

Tõukeratas lapsele

Erinevat tüüpi tõukeratastel on oma omadused, kuid üldiselt jääb nende disain samaks: need on juhtraud, raam, jalaplatvorm ja rattad. Mõned lastetõukerattad on varustatud ka piduritega. Tõukeratta omanik paneb selle lihtsalt liikuma – tõugates jalaga maad, samal ajal kui teine ​​jalg on platvormil. See transpordiviis on suurepärane võimaluslaste motoorsete oskuste arendamine.

Millises vanuses peaks lapsele tõukeratta ostma? Mudeleid on erinevas vanuses:

  • 1-3-aastased: kolmerattaline tõukeratas - selle stabiilne disain aitab lapsel säilitada tasakaalu, kuid samal ajal arendada tasakaalukeskust ja nautida sõitmist. On kolmerattalisi tõukerattaid, millel üks ratas asub ees ja kaks taga ning vastupidi.
  • 3–5-aastased: olenevalt lapse ettevalmistusest võib sobida nii kahe- kui ka kolmerattaline tõukeratas.
  • 5–10 aastased: kaherattaline tõukeratas, mis on mõeldud suuremate füüsiliste koormuste jaoks.

 

Laste kolmerattaline jalgratas

Olemas on laste jalgrataste neljarattalised mudelid - need on üsna suuremõõtmelisedasjandused, millest lapsed kasvavad kiiresti välja. Kaherattaline lasteratas ei sobi igale vanusele – sõitmiseks peab olema juba hea koordinatsioonivõime. Kolmerattaline jalgratas on väikelapsele parim transpordivahend. Sellel on mugav ja lai iste, see on sõidu ajal stabiilne ja sageli varustatud turvavöödega, mis aitavad lapsel veelgi paremini istmel püsida. Paljudel väikelaste jalgratastel on kaasas seljatugi, mänguasjakorv ja varikatus, et vältida otsest päikesevalgust.

 

Jalgratast valides on peamine otsustada selle suuruse üle, sest liiga väikese ratta puhul vajub laps küürakile ja liiga suure puhul on traumaoht. Kui laps õpib esimest korda jalgrattaga sõitma, on oluline, et ta saaks oma jalad kindlalt põrandale asetada.

 

Laste tõukeratas või jalgratas: kuidas osta ja valikuga mitte eksida

Jalgratta peamine eelis tõukeratta ees on see, et sellel on kaks pedaali ja vastavalt sellele toimub ka lapse jalgade areng ühtlasemalt. Seetõttu soovitavad lastearstid vanematel, kes otsustavad osta lastetõukeratta, õpetada oma last kasutama mõlemat jalga vaheldumisi äratõukamiseks – nii arenevad paarislihased ühtlasemalt ning lülisammast ei ohusta kumerus.

 

See-eest on tõukeratas tasakaalutunde arendamisel parem kui kolmerattaline jalgratas, kuna sellel on tasakaalu hoidmine keerulisem. See on turvalisem (jalgrattalt kukkumine on valusam), mugavam on seda kodust välja tuua, transportida; see võtab korteris vähem ruumi ja kaalub vähem. Kasvu jagu saab osta reguleeritava käepideme kõrgusega laste tõukeratta.

 

Mida on siiski parem lapsele osta: jalgratas või tõukeratas

Eksperdid soovitavad lastele mõlemat tüüpi transporti – see oleneb nii lapse eelistustest kui ka vanusest. Parim sõiduki omandamise järjestus on:

 

1-3-aastased: sellele vanuserühmale sobib kõige paremini kolmerattaline jalgratas – eelistatavalt tõukekäepidemega.

3-6-aastased: andke lapsele võimalus proovida mõlemat transpordiliiki - las ta valib ise!

6-12-aastased: selles vanuses saab osta täisväärtusliku kaherattalise lasteratta või keerukama tõukeratta (käsipiduriga, tugevdatud raamiga, täieliku tagumise ja eesmise amortisaatoriga jne), sealhulgas laste trikitõukeratta.

 

Laste tõukeratas ja jalgratas: mida ostes vaadata

Paljud nüansid, millega ostmisel tuleb arvestada, on samad nii laste tõukerataste ja jalgrataste puhul. Loetleme kõige olulisemad punktid:

  1.      Rattad

Need võivad olla plastikust või kummist. Kummeeritud ratastega mudelid on progressiivsemad. Need võimaldavad teil paremini ületada takistusi ja võimaldavad lapsel end sõites mugavamalt tunda.

Laste tõukeratas või jalgratas helendavate ratastega on mugav lahendus, kui laps sõidab õhtuti: nii on ta hästi nähtav nii vanematele kui ka teistele inimestele.

Rataste läbimõõt on samuti oluline. Väiksemad rattad sobivad paremini tasasele pinnale. Ebatasasel asfaldil või krundil sõitmiseks peab tõukeratas või jalgratas olema varustatud suurte ratastega. Nende mudelite hulgas on näiteks tõukeratas Raven Celia 200 mm (200 mm on rataste suurus). Tõukeratas on varustatud käsipiduriga, kokkupandava alumiiniumraamiga ning sobib lastele alates 5. eluaastast.

2. Pidur

Lastetõukeratastel kasutatakse kõige sagedamini lihtsalt kasutatavat jalgpidurit. Keerulisemad mudelid on varustatud käsipiduriga roolil - see on klassikaline hoob, mille vajutamine peatab rattad. Jalgrattal võib olla ka jalg- või käsipidur või nende kahe kombinatsioon.

3. Raam

Leidub plastikust ja metallist (enamasti alumiiniumist) raamiga laste tõukerattaid ja jalgrattaid. Kergekaaluline plastikmudel – valik väga väikesele ratturile. Metallraamiga mudelid kestavad kauem, on palju vastupidavamad, saavutavad suuremat kiirust.

4. Käepidemed

Pöörake tähelepanu käepidemete kujule ja tekstuurile – lapsel peaks olema mugav käes hoida, need ei tohiks välja libiseda.

5. Kokkupandava mehhanismi olemasolu

Kokkupandav lastetõukeratas või jalgratas on väga mugav, sest siis on seda palju lihtsam reisile kaasa võtta ning see ei võta korteris palju ruumi. Hea näide sellisest mudelist on Raven Straight Pro amortisatsiooniga kokkupandav tõukeratas, mis on varustatud suurte 200mm ratastega ja käsipiduriga.

6. Välimus

See on ka tõukeratta või jalgratta valikul oluline tegur, sest selle omanikule peaks see meeldima. Leidub spetsiaalselt tüdrukutele mõeldud mudeleid, nagu see LED-rattavalgustusega ja erksavärvilahendusegatõukerattamudel.

7. Rooli reguleerimine

Sõiduki kõrguse reguleerimise võimalus on väga oluline eelis, kuna sellist mudelit saab lapse kasvades muuta. Näiteks Raven StraightBlack/Silver 200 mm sobib nii lastele alates 5. eluaastast kui ka teismelistele tänu oma tugevale konstruktsioonile, suurtele ratastele ja heale juhtraua ulatusele. "Jalgratta kõrgust" saab muuta ka sadula ja lenksu asendit reguleerides.

 

Näpunäiteid lapsevanematele enne ratta või tõukeratta ostmist

Et gravitatsiooniseaduste tundma õppimine lapsele probleeme ei tekitaks, soovitame soetada kaitsevahendid: kiiver, kindad, põlvekaitsmed, küünarnukikaitsmed, kaitsepadjad. Kindlasti õpetage oma lapsele, kuidas kiirust aeglustada, takistusi vältida ja kerra tõmmata kukkumise ajal.

 

Lapsele tuleks öelda, et kui ta on liikunud kategooriast “jalakäijad” sõidukijuhiks, peaks ta käituma vastutustundlikult: mitte sisenema sõiduteele, sõitma ainult ohututes kohtades, ületama ülekäigurada jalgsi, lükatestõukeratast / jalgratast käsitsi.

 

Olles omandanud lihtsaimad liiklusreeglid, saab laps sõiduprotsessist suurt naudingut tunda!

 

Tutvuge meie poolt pakutavate jalgrataste, tõukerataste, jooksurataste, rulluisudelongbordide ja muu sõiduvahenditega

• Ergohiir.ee e-poest ostes saate kauba kätte turu parimate hindadega ja parima võimaliku ajaga
• Valisime välja kvaliteedi ja hinna poolest parimad mudelid, kõik müügis olevad mudelid olid meie poolt testitud ja uuritud.
• Toome kaupu maale ise otse tootjatelt või ametlikult edasimüüjalt, mis võimaldab pakkuda nii häid hindu kui ka stabiilseid tarneid ning pakkuda mõningaid mudeleid, mida konkurentidelt ei leia. Teised kauplused ostavad meilt ka
• Kõigile kaupadele kehtib 24-kuuline pretensiooni esitamise aeg ja õigus kaubast loobuda 14 päeva jooksul (eraisikutele)

Kas teil on raske otsustada, millist jalgratast või tõukeratast oma lapsele osta? Kasutage meie tasuta konsultatsiooni - helistades Eestis telefonil 58109787 või veebipoe ErgoHiir veebilehel veebivestluses.