ergohiir_triki_toukeratas-evolution.JPG

Kuidas valida triki tõukeratast?

Triki tõukerattad on loodud spetsiaalselt keerukate hüpete ja trikkide tegemise jaoks. Need erinevad klassikalistest linna- või tänavamudelitest terve rea tehniliste ja disainielementide poolest.

Trikirattad: disaini eripära

 1. Kokkupandava mehhanismi puudumine. Kokkupandav tõukeratas on muidugi mugav, kuid mida lihtsam on konstruktsioon, seda vastupidavam see on. Seda enam trikiratta jaoks, mis seisab silmitsi paljude väljakutsetega, on vastupidavus kõige olulisem faktor.

 2. Tugevdatud raam keevitatud osadest. Põhiraam võib olla valmistatud lennukiklassi alumiiniumist, mis on vastupidav ja kerge. Suurima pinge all olevad elemendid (raam, pool) on valmistatud veelgi tugevamatest materjalidest - terasest või titaanist.

 3. Väikesed rattad kõrge jäikusastmega. Suurte ratastega tõukerattad on mõeldud pikkadeks sõitudeks ja sujuvaks liikumiseks. Trikimudelite puhul on oluline vastupidavus, stabiilsus ja kergus. Seda kõike tagavad rattad läbimõõduga 100-125 mm. Nende standardmaterjal on polüuretaanvaht. Siiski varustavad mõned tootjad oma mudeleid ka suuremate kummist ratastega. Trikirataste optimaalne jäikus on alates 84A.

 4. Libisemiskindlad ja eemaldamatud käepidemed. Mida kõvemad ja silmatorkavamad on käepidemed (rooli padjandid), seda kindlam on käsi roolil. Need ei tohiks olla libedad ega eemaldatavad, vastasel juhul on tagajärjeks vigastused!

 5. Kvaliteetsed laagrid. See detail mõjutab otseselt sõidu kiirust ja kvaliteeti. Triki tõukerataste  tagasiside kohaselt on kõige usaldusväärsemad 7. ja 9. klassi laagrid.

Tuntumad trikirataste tootjad on praegusel ajal Blunt, Ethic, Core, Longway, Lucky, Raven, Xaos, Ateox, Razor, Fox Pro.

Kuidas valida trikiratas

Kuidas valida trikiratas

 • Kaal. Trikiratta keskmine kaal on 3-4 kg. Algajatele sobivad kergemad mudelid: nendega on lihtsam alustalasid omandada. Kogenud sõitjad valivad raskemad mudelid, mis võimaldavad sõita suuremal kiirusel.

 • Rattad. Ratta suurus sõltub ka sõitja kogemustest ja sõidustiilist. Algajatele on kõige mugavam õppida trikke 100-110 cm ratastega mudelitel. Need on stabiilsemad, ehkki aeglasemad kui 110-125 mm läbimõõduga. See on variant kogenumatele sõitjatele. Rattad toodetakse plastikust ja metallist velgedega. Plastkettad on pehmemad ja kergemad - sobivad rohkem algajatele. Kogenud sõitjad valivad pigem metallist.

 • Rool. Mida madalam on juhtraud, seda lihtsam on hüpata, kuid sellest tulenevalt suureneb koormus seljale. Rooli kõrgust on parem valida vastavalt sõitja pikkusele. Mugavaks sõiduks peaks juhtraud olema veidi vöökohast allpool. Näiteks pikkusele 155 on optimaalne juhtraua kõrgus 55 cm.

 • Laud. See tõukeratta osa peaks olema jala libisemise vältimiseks kaetud kareda või soonilise kattega. Laua laius ja pikkus sõltuvad sõitja eelistustest, kuid optimaalseks suuruseks loetakse, kui mõlemad jalad mahuvad lauale ning varbad ja kannad ulatuvad selle servast väljapoole mitte rohkem kui 4-5 sentimeetrit. Laua põhi peaks olema lame.

 • Kvaliteet. Ideaalne trikiratas on lihtsa, mittekokkupandava disainiga ja valmistatud headest vastupidavatest materjalidest. Alumiiniumi või plasti kasutamisel peab see materjal olema kõrgeima kvaliteediga.

 • Hind. Millist trikiratast osta: kallist või odavat? Alustuseks võite osta odavama mudeli, mida ei ole kahju “hävitada”, et oma esimesi oskusi lihvida. Oskuste arenedes saate osta professionaalse mudeli, millel on keerulisemaid trikke teha mugavam ja turvalisem. Trikirataste hinnad ei tohiks olla liiga madalad, kuna sõitja ohutus sõltub suuresti konstruktsiooni kvaliteedist.

triki_touks_super_hind.png

Pildil on ergohiir.ee e-poes müügis oleva Evolution'i trikitõukeratta omadused - Link

NB! Lattu on saabunud selle hooaja hittid ja hetkel kehtvad suured allahindlused kuni -30% Uuri kohe ja osta see enne, kui laovarud otsa saavad!

Stiilne ABEC9 trikiratas Rookie - 99EUR

trikiratas abec9

Kõikidega mudelitega tutvu siin

Tänav või park?

Hea trikiratta ostmiseks on oluline arvestada lisaks pikkusele, vanusele ja kogemusele sellel spordialal, ka sõidustiilile. Kõik sõltub sellest, kus sõitja kavatseb trikke õppida - rulapargis või tänaval.

 • Tänava trikiratas. Suhteliselt väikese kaalu juures peaks selline tõukeratas olema võimalikult vastupidav ja usaldusväärne, sest see seisab silmitsi tohutute koormustega. Klassikaline tõukeratas linnas trikitamiseks on kõrge juhtraua ja väikeste kõvade ratastega (100–110 mm) mudel. Need parameetrid võimaldavad saavutada maksimaalset vastupidavust ja manööverdusvõimet.

 • Skatepargi tõukeratas. Spetsiaalselt varustatud rulaparkide jaoks sobib raskem 110-125 mm ratastega mudel (et oleks võimalik ruttu kiirendada). Ratta suuruse valik sõltub lõppkokkuvõttes siiski sõitja eelistustest. Nendel mudelitel on rooli kuju tavaliselt Y-kujuline.

triki-toukeratas-pro-ergohiir-ee.JPG

Parimad trikirattad algajatele on keskmised mudelid, mis võimaldavad teil sõita nii pargis kui ka linnakeskkonnas.

trikit%C3%B5uks_soodustus.jpg

Millist trikiratast Eestist osta?

Oleme oma kataloogi valinud tuntud tootjate trikirataste usaldusväärsed ja kvaliteetsed mudelid. Üheks selliseks näiteks on Raven Evolution Slick seeria tõukeratas, mille raam on tänu ainulaadsetele alumiinium- ja terasesulamitele erakordselt tugev ja kerge. Süsinikterasest rool võimaldab teil teha kõige raskemaid trikke, sealhulgas pöördeid ümber oma telje. Kolmekordse kinnitusega roolirõngas tagab uskumatu sõidudünaamika.

Evolution seeria tõukerattad on varustatud trikirataste jaoks ideaalse ratta jäikusega (88A). Kõigi selle seeria mudelite laagriklass vastab ABEC-9 tüübile, mis annab Raven Evolution Slick Series tõukeratastele veel ühe eelise.

Kas teil on küsimusi või ei suuda valida? Võtke meiega ühendust! Teame tõukeratastest kõike ja aitame teil valida just teile sobiva mudeli!

Vaadake meie valikut SIIT

Siit saate valida ka hädavajalikud kaitsevahendeid parima hinnaga (kiivrid, kaitsmete komplektid jne...)

Loe blogist kuidas valida sobivat laste tõukeratast