Milleks on vajalikud ergonoomilised töötoolid

Väsimustunne tööpäeva lõpus on paljudel juhtudel seotud vale keha asendiga. Kaasaegne inimene veedab töötoolil peaaegu kolmandiku oma elust. Isegi kui õhtul te lähete jõusaali tunnikeseks, kehaline aktiivsus ei kompenseeri kahju, mille keha sai, püüdes kohaneda töökeskkonda. Tulemus: osteokondroos, nimmepiirkonna hernias, selgroo kõverdumine, peavalu, kroonilise väsimuse tunne. See haiguste loetele on juba muutunud istuva eluviisiga inimeste visiitkaardiks.

Tööpäeva jooksul inimene, reeglina parandab kehahoiakut mitu korda: eemaldab käe lõua alt, paneb selja sirgu, paneb kaela sirgesse asendisse, sest kõik me teame, kuidas istuda õigesti. Aga mõne minuti pärast keha "liigub" tagasi. Asi on selles, et istudes ebamugavaltoolil, võtab keha ebamugava, asümmeetrilise poosi. Seetõttu ortopeedid soovitavad osta ergonoomilist tooli töö jaoks – neid nimetatakse ka anatoomilisteeks või ortopeedilisteks.

Vale asend istumisel toob kaasa suured probleemid:

Vale asendi istumisel riskid - ergonoomillised toolid

Kuidas ergonoomilised kontoritoolid erinevad tavalistest

Peamine ortopeedilise tooli eesmärk on toetada õiges asendis istuva inimese selga. Sellisel kumera seljaga toolil on ebamugav istuda kõvera seljaga. Seetõttu, te ei pea tegema suuri jõupingutusi, et toetada hoida selg sirgena ja mitte luua pinget kaelas, jalgades ja vöökohas.

Tooli ergonoomika on tingitud terve rea konstruktsiooni omadustega:

  •         Laiem koht alaselja piirkonnas. See toetab selja kõige ohustatumat piirkonda: alaselg kannatab kõige rohkem istuva eluviisi puhul.
  •         Reguleeritav seljatoe kaldenurk: aitab õigesti jaotada koormust seljale
  •         Eraldi reguleeritav peaalus: eemaldab kaelalihastelt koormuse
  •         Mugavad küünarnukialused. Arvuti taga töötades, ei tohi rippuda – see tekitab pinget õlgades ja selgroolülides. Õige asendis on küünarnukkidest täisnurga all kõverad ja on mugavalt asetatud küünarnukialustele.
  •         Kiikumise funktsioon: võimaldab vabalt muuta kehaasendit ja sooritada selgroo jaoks kasulikke mikroliigutusi.

Kuidas ortopeediline tugitool mõjub tervisele

Tugitool hoiab keha füsioloogilises, sümmeetrilises asendis, välistab lihaspingete kogunemist ja see omakorda vähendab osteohondroosi haigestumise või mõnede muude „kontori“ pahede tekkimise ohtu.

Parandab vereringet. Painduv ergonoomilise tooli reguleerimine võimaldab seadistada seda nii, et keha võtaks õige asendi: sellise, mille juures miski ei sega vereringet. Näiteks, parim jalgade asend on nurga all 90 kraadi.

Tagab mugavuse. Ergonoomiline töötugitool aitab lõpetada ebamugavustele mõtlemise ja tööle keskenduda. Mõned anatoomiliste tugitoolide kasutajad isegi arvavad, et liigne mugavus teeb neil raskemaks endale meelde tuletada vahepeal, et on vaja tööpäeva jooksul natuke võimelda. Kuid parem on omada võimalust teha või mitte teha võimlemist, ka mõtteliselt, kuna sirge selg tagab hea aju verevarustuse.

Parandab keskendumist. Poosi vahetumine avaldub kogu teie kehal, seejuures ka mõtlemisel, kuna sirge selg tagab parema aju verevarustuse.

5 soovitust mida järgida ergonoomiline töötooli valimisel:

1)    Hinnake ergonoomikat. Tugitooli materjal peab olema mõõdukalt sitke ja hästi vormi hoidma, järgides sellel istuva inimese asendit.

2)    Pöörake tähelepanu küünarnukialuste kvaliteedile ja kinnitusviisile. Odavad mudelid on varustatud plastikust küünarnukialsutega mis on kinnitatud 2-3 mutriga. Paari kuuganad hakkavad logisema ja teile närvidele käima. Kvaliteetsetel mudelitel on nad tehtud pehmest materjalist, on fikseeritavad mitmes asendis ja kinnituvad tugevalt karkassile.

3)    Kontrollige kas kõike annab reguleerida. Hea kontoritool on mugav iga keha kasvu ja ehitusega inimesele. Selle seljatoe ja peaalusekõrgus ja kaldenurk ning istme sügavus, kõrgus ja kaldenutk ning vähemalt küünarnukkide aluste kalle peavad olema reguleeritavad.

4)    Valige kvaliteetne kiikumismehhanism. Isegi olles istuvas asendis meie keha peab liikuma. Mikroliigutused alaseljas ja teistes selja osades tagavad selja tervise. Kõige kaasaegsematesse tugitoolides kasutatakse tehnoloogiat MultiSynchro tänu millele on võimalik samaaegselt muuta seljatoe ja istme kaldenurgast suhtes 3 kraadi 1-le.

5)    Ärge ignoreerite väljanägemist. See on tähtis! Te peate selle tooliga töötama pikki tunde, seepärast ta peab olema meeldiv vaadata ja sobima töökabinetis interjöriga. Bossi iste ei ole lihtsalt mööbel. See on auväärne ning väljendab juhi autoriteeti ja tagab tema edukuse. Hea ergonoomiline töötool tasub ära teenides teid aastate vältel ja aitab teil jääda terveks!

Ergohiir.ee pakub Kulik System ja ka muud ergnoomilised toolid. Meie valikus ka ergonoomilised toolid lastele.  Küsige ka muid ergonoomilise töökoha tarvikuid meilt - info@ergohiir.ee

Tutvuge valikuga siin.

Eritellimuse puhul palume saata päringuid e-posti aadressile: info@ergohiir.ee