Arvutiprillid. Arvuti visuaalne sündroom - professionaalne seisukoht.

Inimese silm on täiuslik mehhanism, kuid pidev fokuseerimine lähedalasuvatele monitoridele ja ultraviolettkiirgus, mida nad kiirgavad võivad rikkuda silma peeneid „seadistusi.“ Arvutite ajastu on sündinud haigus, mida silmaarstid nimetavad arvuti visuaalseks sündroomiks (GLC).

Kuidas ära tunda arvuti visuaalne sündroom?

Märgid, et teie silmad kogevad stressi arvutiga töötamisest:

  •         Pinge tunne silmade piirkonnas
  •         Raskused fokuseerimisega
  •         Nägemise hägustumine
  •         Silmade punetus
  •         Üldine väsimus, keskendumisvõime vähenemine, tuju halvenemine, peavalud

Nagu praktika näitab, kuni 80% arvuti kasutajaid märkavad ise GLC märke, mis avalduvad ühel või teisel moel. Tahvelarvutite, nutitelefonide, sülearvutiteekraanid saadavad meid kogu päeva vältel, nii töötades kui ka puhates. Isegi kui ainult üks või kaks sümptomit nimekirjast avaldub, see näitab, et silmad on ülekoormatud.

Mida teha?

Sõltumata sellest, kas teie silmad tunnevad end ebamugavalt või mitte, peaksite korralikult organiseerima oma töökoha: Reguleerige monitori valgustust ja heledust, asetage see mugavale kaugusele silmist sellise nurga alt, et selg oleks otsese suunatud asendis, pea on kergelt kallutatud ja silmalaud olid veidi kaetud. Õhk toas ei tohi olla tolmune või liiga kuiv. Tööpäeva jooksul on vaja võtta regulaarselt pause, et võimelda ja vaadelda silmadega kauguses asuvaid objekte.

Kui märkate nägemise probleeme, kõigepealt on vaja läbida kontroll silmaarsti juures, eriti kui te kannate prille või läätsesid. Nägemine võib lihtsalt läbida vanusega seotud muutusi, ja on oluline jälgida neid ja õigeaegselt kohandada läätsede retsepti.

Kui varem arsti poolt soovitatud läätsed on ajaga kaasas püsinud või nägemine ise on korras, kuid kui töötades monitori taga tunnete ebamugavustunnet, see viitab arvuti visuaalsele sündroomile. Te peaksite kaaluma spetsiaalsete arvutiprillide ostmist.

Mille poolest erinevad arvutiprillid tavalistest?

Monitoride ekraanid asuvad meie silmade suhtes "vahepealses" tsoonis: lähemal kui objektid ümbritsevas keskkond, kuid kaugemal kui paberkandja. Standardsed lugemisprillid ei ole sageli võimelised hoomama selles kaugusvahemikus. Selle tulemusena inimesel saab tihtipeale harjumusekspea kummutamine, et paremini uurida teksti ekraanil, mis on võib viia kaela valude ja kõverdumiseni. Arvuti prillid erinevad tavalisest selle poolest, et aitavad silmadel kohaneda just monitoride vaatamiseks.

Arvutiprillid kaitsevad silmi lühikese ja pikaajalise digitaalse nägemise mõjude eest, lisavad fookust, blokeerivad karmikat sinist valgust ja pimestamist ja teie silmad lõpuks lõõgastavad ning võivad keskenduda kauem. 

Tänapäeval toodetakse mitut tüüpi arvutiprille, mis erinevad läätsetüüpide poolest:

  •         Monofokaalsed. Kogu optiline tsoon on loodud töötama koos monitori.
  •         Bifokaal. Selliste läätsede ülemine segment on mõeldud ekraani "vahepealse" tsooni vaatlemiseks ja alumine lähedal asuvate esemete vaatamiseks
  •         Progressiivne. On kolm vaatluspiirkonda: ülemine, vahepealne ja alumine. See aitab silmadel kergemini fokuseerida esemetel, mis asuvad erinevatel kaugustel.

Kvaliteetsed arvutiprillid omavad samuti filtrit, mis kaitseb silmi ultraviolettkiirguse eest.

Kuidas valida arvutiga töötamiseks prille?

Kõige tihemini GLC sümptomeid märkavad endal inimesed, kelle nägemine erineb „ühest.“ Sel juhul arvutiprillid peavad omama korrektuurläätsesid. Normaalse nägemisega inimestele sobivad prillid läätsedeta.

Arvutiprillid peaksid olema kvaliteetsed, sellised, et läätsede materjal ei sisaldaks segusid ja äärised oleks tugevast materjalist. Õigesti valitud prillid aitavad mugavamalt ja efektiivsemalt töötada, kuna silmadel on kergem hakkama saada suurenenud koormusega, säilitades keskendumisvõimet ja toonust.

Arvutiprillid on osa ergonoomisest töökohast mis Ergohiir.ee propagandeerib.

Ergohiir.ee ergonoomika e-poes on müügis erinevad arvutiprillid. Näiteks esindame Gunnar arvutiprille.

Valikuga tutuvuge siit.