Ripptoolid: mida tuleb teada enne ostmist

 

Me kõik armastasime lapsepõlves veeta aega kiigel, mille võlu peitus just kaasahaaravas kaaluta olekus olemises ja erakordselt rõõmustavas lendamise kogemises. Te saate taasluua need samad lapsepõlvekogemused paigaldades puhkealale ripptooli!

 

Rippkiiktoolide ajalugu ja eripärad

 

Esmakordselt ilmus selline mööbel Taanis 20. sajandi keskpaigas. Tol ajal kuulusid punutised disainikunsti teoste hulka – need olid kättesaadavad vaid mõnele üksikule. Tänu massituru tekkele muutus ripptooli soetamine tunduvalt lihtsamaks, sest nüüd võis igaüks endale lubada sellist ostu. Müügilt võib leida mitte ainult punutud mudeleid vaid ka metallkarkassi, baldahhiini või varikatusega tooteid. Selliste toolide kuju on aga arenenud kaugele klassikalisest „pesast“.

 

Tänapäeval projekteerivad disainerid rippkiiktoole, mis on ülesriputatavate kerade, kookonite, võrkkiikede ja isegi lendavate taldrikute kujuga. Seejuures on kinnituspõhimõte jäänud peaaegu samaks nende toodete tootmise algusest peale. Kiiktoolid riputatakse laekonksu külge või katusepalgi külge või paigaldatakse jalandile, põrandal asuva kronsteini külge, mis on komplektiga kaasas.

 

Viis ripptoolide eelist

 

  1. Sisekujunduse element. Tänapäeva tootevalikus on esindatud tohutu mudelite vaheldusrikkus, mis erinevad teineteisest mustri, punumisviisi ja värvigamma poolest. Paljusid kaasaegseid ripptoole võib arvata disainikunsti teoste hulka, mis võimaldavad muuta keskkonda huvitavamaks ja unikaalsemaks.
  2. Suurt koormust taluvad. Ripptoolid kannatavad välja keskmiselt kuni 120-kilogrammist koormust. Sünteetilisest kangast tooted ningka jalandiga tooted on arvestatud 150-kilogrammise raskuse talumiseks. Tänu sellisele stabiilsusele saavad ühes „pesas“ korraga olla, kas kaks keskmise kasvuga täiskasvanut või üks täiskasvanu koos lapsega.
  3. Mugavus ja mõnusus. Nagu näitab praktika, armastavad kiigel aega veeta mitte ainult lapsed, vaid ka täiskasvanud, kas raamatut lugedes või seriaali vaadates. Ripptoolis on niisama mugav olla kui lamamistoolis. Seejuures ei vaja selline mööbel üldse palju ruumi – sugugi mitte rohkem kui tugitooli jaoks.
  4. Väike kaal. Harilikult jääb kookoni kaal vahemikku 15-20 kilogrammi ning kangast lastekiige kaal ei ületa üldjuhul viit kilogrammi. See aga ei avalda peaaegu üldse koormust ühendavatele osadele. Ent enne ripptooli valimist ja ostmist tuleb arvestada nende inimeste kaaluga, kes hakkavad seda kasutama.
  5. Lihtne korras hoida. Karkassivabasid mudeleid, näiteks makrameetehnikas punutud tooteid, tohib pesta pesumasinas. Tugitooli tüüpi ripptoolid ei vaja erihooldust, vaid piisab niiske lapiga ning mittepoleeriva puhastusvahendiga üle pühkimisest nende mustaks saamisel.

 

Põhilised materjalid, millest valmistatakse ripptoole

„Pesa“ tüüpi toole valmistatakse looduslikest ja sünteetilistest materjalidest. Sellest sõltub otseselt kiige hind ning samuti selle välimuse väljendusrikkus.

 

Looduslikud materjalid

  • Rotangpalm. See katsumisel mõnus materjal on üks kõige populaarsematest materjalidest taolise mööbli tootmiseks. See on äärmiselt kulumiskindel, samuti on see seente- ja hallitusvastane ja teiste kahjurite vastane, kui eelnevalt teha selle pinnad üle spetsiaalse kaitsevahendiga. Vaatamata sellele, et sellised ripptoolid ei maksa palju, on neil siiski üks eripära – need on mõeldud väiksema koormuse jaoks, kui metallist või plastikust tooted – kuni 120 kilogrammi.
  • Puit.Antud juhul kasutatakse naturaalsest puidust painutatud naaste, mis on tugevamad rotangpalmiga võrreldes. Üldjuhul täiendatakse antud materjali väätidega või tekstiilielementidega, kujundamaks seljatuge.
  • Metall. Roostevaba teras ja alumiinium on populaarseimad materjalid ripptoolide tootmiseks. Tänu nende materjalide suurele tugevusele kannatab selline mööbel kuni 200 kilogrammist koormust ning võib olla mitmekohaline grupikiige näol. Ainus antud materjali puudujääk on külm pind, mis võib põhjustada teatud määral ebamugavust.
  • Tekstiil. Enamjaolt on tekstiilkiiged karkassivaba ehitusega ja neid valmistatakse kui juhtdetailidega võrkkiikesid. Peale selle võib müügil leiduda ripptoole tekstiilist ümbrisega, mis pannakse metallist või puidust karkassi peale, et tagada pehmus.

 

Sünteetilised materjalid

  • Plastmass.Tavaliselt kasutatakse selleks akrüüli, mis võimaldab luua vastupidavaid konstruktsioone mistahes iseäraliku kujuga. Plastmasskiiged kannatavad välja võrdlemisi pika kasutusaja jooksul rekordilist koormust kuni 200 kilogrammi.
  • Sünteetiline kiud. Jutt on erineva paksusega kaproni-, nailoni- või polüamiidniitidest, mis on vägagi vastupidavad temperatuurikõikumiste, niiskuse ja otsese päikesevalguse suhtes. Tänu sellistele omadustele saab rippkiikesid kasutada ka aias.

 

Kust osta soodsalt ripptoole?

Meie leheküljelt te leiate erineva kujuga ja erinevatest materjalidest ripptooli mudeleid, mis sobivad ideaalselt mistahes kaasaegsesse interjööri ja on väärt lisanduseks maakodusse. Hellitage ennast unustamatute lapsepõlvemälestustega kaunistades oma maja või aeda ripptooliga ergohiir.ee kataloogist SIIT.